Świętuj z nami 100 - lecie Niepodległosci Flaga Unii Europejskiej
Tutaj powinien być opis

Świętowanie Dnia Edukacji Narodowej połączony ze Ślubowaniem klasy pierwszej

„Za naukę, z trud,
jaki jest wkładany,
przeogromny bukiet,
życzeń składamy.
Życzenia szczere,
prawdziwe z uczniowskich
serc płynące jak świeże
kwiaty pachnące, kwitnące
na polskiej łące”.
Uczniowie.

Takimi życzeniami 12 października 2018 roku uczniowie w Szkoły Podstawowej im. Kazimierza Różyckiego w Jastrzębiu rozpoczęli świętowanie Dnia Edukacji Narodowej połączony ze Ślubowaniem klasy pierwszej.
Na uroczystość przybyli nauczyciele czynni i emerytowani, rodzice uczniów, Wiceprzewodniczący Rady Gminy pan Andrzej Chojnicki, kierownik SAPO pan Kazimierz Mątowski, dyrektor Biblioteki Publicznej w Jastrzębiu pani Ewa Rozen, ks. Piotr Paweł Stanny oraz pracownicy naszej placówki.
W uroczystej akademii, przygotowanej przez Samorząd Szkolny pod opieką pani Małgorzaty Mierzejewskiej i pani Marzeny Kowalskiej, uczniowie klas V – VIII zaprezentowali program artystyczny, na który złożyły się zabawne sytuacje szkolne, wzbogacone piosenką i tańcem przygotowanym przez panią Katarzynę Gęsicką.
W ten wyjątkowy dzień podziękowano wszystkim pracownikom oświaty za zaangażowanie i serce, wręczając słodkie upominki.
Dalsza część uroczystości należała do Pierwszoklasistów, którzy zaprezentowali się w programie artystycznym przygotowanym na tę okoliczność. Wierszem i piosenką uczcili swoje Święto. Poprzez symboliczny odcisk palca zostali oficjalnie włączeni do społeczności uczniowskiej.