Świętuj z nami 100 - lecie Niepodległosci Flaga Unii Europejskiej
Tutaj powinien być opis

Kino Szkoła

19 marca br. uczniowie Zespołu Szkół w Karnkowie wyjechali do Lipna do kina „Nawojka”. W ramach Interdyscyplinarnego Programu Edukacji Medialnej „KinoSzkoła” wzięli udział w prelekcji na temat „Jak wyrażać swoje uczucia? O sztuce Komunikacji”, a następnie obejrzeli film pt. „Miłość pisana Braillem”. Zasadniczym celem Programu jest wsparcie uczniów w rozwoju kompetencji medialnych i społecznych. Wykład Pani Moniki Głowackiej pozwolił uczestnikom poruszyć tematy dla nich ważne - choć trudne, rozwinąć wyobraźnię emocjonalną, pogłębić empatię.
Film pt. „Miłość pisana Braillem” w reż. Michela Boujenah opowiadał o 12-letniej Marie, utalentowanej wiolonczelistce, która cierpiała na nieuleczalną chorobę oczu. Mimo tego zamierzała zdać egzamin do prestiżowej szkoły muzycznej. Niespodziewanie zakochał się w niej rezolutny Viktor.
Dzięki możliwości utożsamiania się z bohaterami filmu uczniowie dokonali autorefleksji i podejmowali próbę zrozumienia otaczających ich procesów społecznych.
Udział w Programie zapewnia także korzyści dla nauczyciela, a mianowicie pozwala realizować podstawę programową w ciekawej formie, łączyć naukę z rozrywką, podnieść zaangażowanie uczniów.