Świętuj z nami 100 - lecie Niepodległosci Flaga Unii Europejskiej
Tutaj powinien być opis

Opowieści o Toruniu, Krakowie i Warszawie, czyli spotkanie z legendą

Kraków, Toruń i Warszawa to jedne z najstarszych i najciekawszych miast Polski. Piękne uliczki otoczone zabytkowymi budowami przypominając bogatą historię naszego kraju. Historie ich powstania, najciekawsze zabytki i ciekawostki z nimi związane mogli usłyszeć uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Kazimierza Różyckiego. Lekcje biblioteczne podzielone zostały na trzy spotkania. Podczas zajęć dzieci poznały legendy toruńskie, krakowskie i warszawskie. Z zainteresowaniem wysłuchały opowieści o „Warsie i Sawie”, „Hejnale z wieży Mariackiej”, „Toruńskich pienikach” czy „Krzywej wieży”.

Pomimo, iż legendy cieszą się mniejszą popularnością wśród dzieci niż bajki czy baśnie, to jednak poznanie i czytanie takich utworów może być niemniej ciekawe, a zarazem pożyteczne, o czym przekonali się uczniowie podczas zorganizowanych dla nich zajęć.

Miło spędzone przedpołudnie z legendami w bibliotece na pewno pozostanie w pamięci uczniów i zachęci do czytania legend nie tylko o tych miastach, ale i o rożnych zakątkach naszego kraju.