Świętuj z nami 100 - lecie Niepodległosci Flaga Unii Europejskiej
Tutaj powinien być opis

Uczennice z SP w Wichowie laureatkami Festiwalu „Cudnolandia” we Włocławku

27 kwietnia 2019r. w Browarze B we Włocławku odbył się Festiwal Dobrej Energii Cudnolandia.

Wystąpiły w nim trzy uczennice Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Wichowie: Nikola Celmer – kl. III, Alicja Leśniewska – kl. III i Julia Przybyszewska – kl. IV.

Alicja Leśniewska zdobyła w tym konkursie wyróżnienie, a Julia Przybyszewska – nagrodę publiczności.

Konkurs składał się z dwóch etapów. Pierwszy z nich polegał na przygotowaniu dwóch nagrań teledysków, w którym uczestnicy zaprezentowali swoje umiejętności wokalne w dwóch różnych piosenkach. Jedną z nich była piosenka autorstwa Jacka Cudnego – poety dla dzieci młodzieży, druga piosenka to utwór dowolny. Uczennice z Wichowa przeszły ten etap i wszystkie zostały zakwalifikowane do drugiego etapu i wystąpiły na scenie Browaru B.

W etapie finałowym konkursu wystąpiły 33 uczestniczki. Zadaniem uczestników było już wtedy zaprezentowanie jednej piosenki Jacka Cudnego i Grzegorza Walczaka.

Nikola Celmer i Julia Przybyszewska zaśpiewały piosnkę „Zakochana parówka”, a Alicja Leśniewska - „Nos do góry”.

Występy uczennic oceniało profesjonalne jury, wśród nich była Aneta Figiel – chórzystka programu „Jaka to melodia”, Leszek Miliński i Tadeusz Seibert.

Po przesłuchaniach konkursowych dziewczynki uczestniczyły w warsztatach wokalnych prowadzonych przez muzyka z zespołu Cw4Kids Grzegorza Walczaka.

Laureatkami konkursu zostały Alicja Leśniewska i Julia Przybyszewska. Jedną z nagród dla nich było to, iż wystąpiły w koncercie galowym laureatów konkursu na prawdziwej scenie, dając na żywo koncert wraz z oryginalnymi wykonawcami piosenek konkursowych zespołu Cw4Kids.

Było to o tyle trudne wyzwanie dla dziewcząt, gdyż występowały wspólnie z innymi laureatami, prezentując wspólnie swoje piosenki konkursowe. Było to dla nich nie lada wyzwanie.

Była to jednak świetna zabawa i wspaniałe doświadczenie wokalne.