Świętuj z nami 100 - lecie Niepodległosci Flaga Unii Europejskiej
Tutaj powinien być opis

Dzień Europy w SP Trzebiegoszcz

                Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Kochanowskiego pod kierunkiem pani Ewy Adamkiewicz zorganizowali w swojej placówce  Dzień Europy. W krajach, które są członkami Rady Europy, a nie są członkami Unii Europejskiej święto organizowane jest 5 maja, zaś w państwach Unii Europejskiej obchodzi się go oficjalnie 9 maja. Dzień 5 maja jest związany z ustanowieniem Rady Europy, które miało miejsce 5 maja 1949r. Dzień 9 maja jest oficjalnym symbolem Unii Europejskiej. Został ustanowiony w rocznicę przedstawienia planu utworzenia Europejskiej Wspólnoty Węgla i Stali, znanego jako Plan Schumana, przez Roberta Schumana 9 maja 1950r. Schuman przedstawił propozycję utworzenia organizacji europejskiej, twierdząc, że jest to niezbędne do utrzymania pokojowych stosunków.  Propozycja ta jest uważana za początek Unii Europejskiej.
                Uczniowie w swoim wystąpieniu podkreślili, jak ważnym wydarzeniem było przystąpienie Polski do Unii  1 maja 2004 roku . Dzięki temu dziś wszyscy w pełni możemy czuć się Europejczykami i korzystać z funduszy unijnych.  W części artystycznej odwołano się także  do wydarzeń historycznych dotyczących Polski. Przywołano moment  uchwalenia Konstytucji 3 maja w 1791 roku.  Nadzieje, jakie wiązali z uchwaleniem konstytucji jej twórcy , nie spełniły się, ale Konstytucja 3 maja pozostała jednak w zbiorowej pamięci narodu jako wydarzenie ważne, warte przypominania. Była bowiem ta konstytucja testamentem politycznym, przekazującym następnym pokoleniom wartości, które w życiu narodu cenione są najwyżej –niezawisłość narodową, wolność, dobrze zorganizowane i sprawnie funkcjonujące państwo.
                Występ zakończono wysłuchaniem hymnu Unii Europejskiej - ,,Ody do radości” – pieśni Fryderyka Schillera, do której muzykę skomponował Ludwik van Beethoven.
 
Wręczono również nagrody z konkursu ,, Na Najładniejszą Ozdobę i Palmę Wielkanocną”