Świętuj z nami 100 - lecie Niepodległosci Flaga Unii Europejskiej
Tutaj powinien być opis

Ogólnopolska akcja „Jak nie czytam, jak czytam”

Biblioteka szkolna Szkoły Podstawowej im. Kazimierza Różyckiego w Jastrzębiu już czwarty raz wzięła udział w ogólnopolskiej akcji ” Jak nie czytam, jak czytam”. Pomysłodawcą i organizatorem akcji jest redakcja czasopisma „Biblioteka w szkole”, a jej celem nadrzędnym jest promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży oraz bicie rekordu osób czytających w tym samym czasie.
Podczas poprzednich edycji spotkania rozpoczynały się od wspólnego czytania przez nauczycieli lub zaproszonych gości wybranych utworów klasyki dziecięcej.
Tym razem dnia 3 czerwca uczniowie klas VI-VIII wraz z opiekunami biblioteki udali się do Urzędu Gminy Lipno, gdzie przyjął ich pan Wójt wraz z Zastępcą i przeczytał uczniom fragmenty książki Barbary Gawryluk „Moje Bullerbyn”. Książka przedstawia historię Natalii, która wraz z rodzicami przenosi się z Krakowa do Szwecji, gdzie czeka na nią nowy dom i zupełnie nowe miejsce na ziemi. Ale ona wcale nie chce zmieniać szkoły, koleżanek, nie chce rezygnować z tańca w ukochanym zespole hip - hopowym. Natalia czuje się w nowej szkole obco i tęskni za Polską. Czy uda jej się przezwyciężyć trudności? Czy nowy dom, nowa szkoła, nowi przyjaciele będą oznaczać rezygnację z dotychczasowych znajomości i pasji? Na te i inne pytania można znaleźć odpowiedź w tej pasjonującej lekturze.
W ramach wspomnianej wyżej akcji dnia 7 czerwca 2019 cała szkoła wzięła udział w biciu rekordu osób czytających w tym samym czasie. Uczniowie wraz z nauczycielami zebrali się na terenie przyszkolnym, aby w ciszy oddać się lekturze swojej ulubionej książki. Zadbano o koce, materace, wygodne miejsce w cieniu, gdyż pogoda tego dnia dopisała. Nad organizacją i przebiegiem akcji czuwali opiekunowie biblioteki szkolnej.