Świętuj z nami 100 - lecie Niepodległosci Flaga Unii Europejskiej
Tutaj powinien być opis

20 września Ogólnopolskim Dniem Przedszkolaka

„Każdy przedszkolak dobrze wie,
że kiedy 20 września zbliża się,
od najmłodszego aż po starszaka,
wszyscy świętują Dzień Przedszkolaka"

20 września - to dzień ważny dla przedszkolaków w całej Polsce bowiem Sejm przyjął uchwałę ustanawiającą ten dzień Ogólnopolskim Dniem Przedszkolaka.
Tego dnia, dzieci z Samorządowego Przedszkola i oddziałów przedszkolnych z Zespołu Szkół w Radomicach świętowały Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka.
Ponieważ pogoda tego dnia nie sprzyjała zabawom na świeżym powietrzu, uroczystość odbyła się w sali gimnastycznej, gdzie o godzinie 10 spotkały się wszystkie dzieci wraz z wychowawcami i zaproszonymi gośćmi. Każda grupa zaprezentowała wiersz i piosenkę. Część oficjalna zakończyła się odśpiewaniem „Hymnu przedszkolaka”, po którym wszyscy uczestnicy imprezy wzięli udział w „Spartakiadzie przedszkolaka”. Dzieci chodziły po cegłach i kamieniach, czworakowały w tunelach, przeskakiwały przez przeszkodę i rzucały woreczkami do celu. Śmiech i głośny doping uczestników świadczyły o wspaniałej zabawie. Dyrektor Jolanta Kruszyńska oraz honorowi goście: Wójt Gminy Lipno – Andrzej Szychulski i dyrektor Biblioteki Publicznej Gminy Lipno – Ewa Rozen złożyli dzieciom życzenia z okazji ich święta. Na twarzy każdego przedszkolaka gościł szeroki uśmiech. Na zakończenie każde dziecko otrzymało medal wzorowego przedszkolaka, aby upamiętniał te wspaniałe, pełne wrażeń i pozytywnych emocji chwile.