Świętuj z nami 100 - lecie Niepodległosci Flaga Unii Europejskiej
Tutaj powinien być opis

SP Trzebiegoszcz: spotkanie pt. Świat żywych zwierząt

Na zupełnie innej niż zwykle lekcji biologii znaleźli się nasi uczniowie w piątek 27 września, a to za sprawą przybycia do szkoły żywych przedstawicieli niektórych okazów z różnorodnego królestwa fauny. „Świat żywych zwierząt”, bo taki był temat spotkania, okazał się światem zaskakującym i wzbudzającym zainteresowanie.

Ze szklanych skrzyń przyglądały się nam różnorodne okazy między innymi owadów i gadów. Szczególne zainteresowanie (i lekkie przerażenie) wzbudziła niechętnie odnosząca się do przedstawicieli męskiej części widowni modliszka. Równie mocno ciekawiły kameleony i inne jaszczurki. Ich umiejętność zmiany koloru skóry, równoczesnego patrzenia w zupełnie innych kierunkach czy możliwość utraty własnej części ciała w sytuacji zagrożenia to rzeczy, które zdumiewają. Oprócz tego patyczaki i straszaki kryły się między liśćmi gałązek i tylko ci o najlepszym wzroku mogli je zlokalizować. Ponadto niemałe wrażenie zrobiły także zrzucona skóra pokaźnych rozmiarów węża i porzucona wylinka ptasznika. Na koniec spotkania chętni – i bardziej odważni – uczestnicy lekcji mogli zakupić niektóre owady i stać się ich prawowitymi i dumnymi właścicielami.

Trzeba przyznać, że żadna ilustracja w podręczniku i szczegółowy opis nie mogą równać z możliwością obcowania z żywymi stworzeniami.