Świętuj z nami 100 - lecie Niepodległosci Flaga Unii Europejskiej
Tutaj powinien być opis

Mały miś w świecie wielkiej literatury

Miło nam poinformować, że Biblioteka Publiczna Gminy Lipno z/s w Radomicach i jej filie biblioteczne w Jastrzębiu, Karnkowie, Trzebiegoszczu i Wichowie wraz z dziećmi z przedszkoli gminy Lipno przystąpiły do projektu „Mały miś w świecie wielkiej literatury”. Organizatorem projektu jest Grupa MAC S.A., Wydawnictwo Dwukropek a autorem projektu Aneta  Konefał. Projekt  ma charakter ogólnopolski i głównym jego celem jest rozwijanie czytelnictwa. Projekt ma za zadanie zachęcić dorosłych do głośnego czytania dzieciom, pobudzić zaciekawienie książką poprzez zabawy, piosenki i twórczość plastyczną.

Dzieci wraz bibliotekarzami wybiorą maskotkę – Misia, który w tym roku szkolnym odbędzie czytelniczą podróż po wszystkich przedszkolach i punktach przedszkolnych gminy Lipno, a także domach przedszkolaków. Wybrany pluszak zostanie  wyposażony  w dzienniczek, w którym rodzice będą wpisywali tytuł utworu, który został przeczytany, a dzieci wykonają pamiątkowy rysunek dla misia. Miś w całym cyklu odwiedzi wszystkie domy dzieci zaangażowanych w przedsięwzięcie a dzieci na zakończenie projektu otrzymają pamiątkowe dyplomy.

Więcej szczegółowych informacji na temat projektu dostępnych będzie na stronie Gminy Lipno, stronie www. Biblioteki Publicznej w Radomicach i Facebooku biblioteki.