Świętuj z nami 100 - lecie Niepodległosci Flaga Unii Europejskiej
Uczniowie ze szkół czytający książki o miłości

Randka z książką, czyli walentynkowa lekcja biblioteczna w Jastrzębiu

Walentynki, to coroczne święto zakochanych przypadające 14 lutego. Nazwa pochodzi od św. Walentego, który już w 1496 r. został ogłoszony patronem przez papieża Aleksandra VI. To czas okazywania sobie uczuć i obdarowywania prezentami. To również świetna okazja, aby zakochać się w książce, która zna wiele przykładów z literatury światowej romantycznych kochanków, nieszczęśliwej miłości i szczerych wyznań.

Z tej okazji filia biblioteczna w Jastrzębiu gościła uczniów klas VII i VIII miejscowej szkoły na walentynkowym spotkaniu pt. „Randka z książką”. Zajęcia poprowadziła Małgorzata Ośmiałowska bibliotekarz filii w Jastrzębiu.

Spotkanie było pewnego rodzaju wyznaniem, tym bardziej, że dorastająca młodzież niechętnie mówi o miłości, ale ku miłemu zaskoczeniu współpraca była bardzo owocna i intensywna. Młodzież z zainteresowaniem włączyła się w przebieg zajęć, którego głównym była mowa o pierwszych uczuciach w życiu młodego człowieka i o tym, dlaczego warto szukać pomysłów na zdobycie Jej (Jego) właśnie w książkach.