Przejdź do treści

Gmina Lipno

Świętuj z nami 100 - lecie Niepodległosci Flaga Unii Europejskiej
Dwie dziewczynki, które stoją i śpiewają piosenkę. Ubrane są w sukienki, mają takie same fryzury

Zwycięstwa w konkursach wokalnych uczennic z Wichowa w Skępem i we Włocławku

W maju 2020 r. został przeprowadzony VI Regionalny Konkurs Piosenki Dowolnej w Skępem. Jego organizatorem było Centrum Kultury w Skępem. W tym roku został on przeprowadzony w wersji online. Konkurs został rozstrzygnięty 26 maja. Zadaniem uczestników było przygotowanie piosenki o dowolnej tematyce i nagranie jej w warunkach domowych. Dwie uczennice ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Wichowie wzięły w nim udział: Marta Leśniewska kl. 02 i Alicja Leśniewska z kl. IV. Na szczególne uznanie zasługuje Ala, gdyż zdobyła I miejsce w Nagrodzie Publiczności dzięki przychylności wielu osób, które oddawały na nią głosy, poprzez głosowanie online. W ocenie ośmioosobowego jury Alicja zajęła II miejsce, czyli osiągnęła podwójny sukces.

Centrum Kultury Browar B we Włocławku ogłosił konkurs rodzinny z okazji Dnia Dziecka. Zadaniem uczestników: zespołów, duetów rodzinnych było zaprezentowanie piosenki z lat dzieciństwa i nagranie jej w warunkach domowych, gdyż konkurs przeprowadzony był online. Uczennice z Wichowa: siostry Alicja Leśniewska kl. IV i Marta Leśniewska kl. 02 przygotowały swój występ w postaci duetu. Zaśpiewały piosenkę z filmu„Akademia Pana Kleksa” pt. „Meluzyna” z repertuaru Małgorzaty Ostrowskiej. Występ spodobał się jury, gdyż dziewczynki zajęły I miejsce. W nagrodę ich nagranie zostało zaprezentowane na profilu facebookowym Centrum Kultury Browar B we Włocławku w Dniu Dziecka – wtedy też miało miejsce rozstrzygniecie konkursu. Kolejną z nagród, jaką wyśpiewały sobie dziewczynki, jest nagranie piosenki w studiu nagrań w Pracowni Edukacji Muzycznej w Centrum Kultury „Browar B” we Włocławku oraz kilka innych niespodzianek.

Dwie dziewczynki, które stoją i śpiewają piosenkę. Ubrane są w sukienki, mają takie same fryzury Dziewczynka 10 – letnia w zielonej sukience stoi w pokoju o turkusowym kolorze ścian. Śpiewa piosenkę. Dziewczynka 6 – letnia w czarnej sukience stoi w pokoju o turkusowym kolorze ścian. Śpiewa piosenkę Zdjęcie przedstawia puchar będący nagrodą publiczności w konkursie wokalnym i dwie statuetki