Przejdź do treści

Gmina Lipno

Świętuj z nami 100 - lecie Niepodległosci Flaga Unii Europejskiej
Pracownicy wykonujący pompki i przysiady.

Gmina Lipno wzięła udział w akcji #GaszynChallenge

W dniu 25 czerwca 2020 roku pracownicy Gminy Lipno na czele z Wójtem Andrzejem Piotrem Szychulskim podjęli się zadania w ramach akcji #GaszynChallenge. Pomoc przeznaczamy dla 12-letniej Klaudii z Włocławka.
Klaudia miała tylko 12 lat, gdy zachorowała. Zamiast cieszyć się dzieciństwem, czekał ją szpital, ból i dramatyczna walka o życie. Walka, w której potrzebuje naszej pomocy, inaczej jej nie wygra… W sierpniu 2019r. zapadła diagnoza. Rodzice nigdy nie sądzili, że ich córeczka będzie śmiertelnie chora, że ich życie będzie kręcić się wokół oddziału onkologii. Że tam, w szpitalnym łóżeczku, będzie ona – podpięta do kroplówki z chemią, ze słabym uśmiechem, choć łysa i wykończona leczeniem. Nowotwór złośliwy tkanek miękkich... Mięsak Ewinga. Ta diagnoza sprawiła, że poukładany świat rodziny rozpadł się jak domek z kart. Dotąd zdrowa i szczęśliwa dziewczynka miała 12 lat, kiedy los postanowił wyzwać ją na pojedynek – ten najważniejszy, na śmierć i życie. Pierwszy etap leczenia już za nią, ale cały czas wymaga rehabilitacji. Potrzebne są również bardzo drogie leki. Klaudia stale zaskakuje swoją siłą! Przeszła więcej niż większość dorosłych… Niejeden z nich mógłby uczyć się od niej siły, woli walki, pogody ducha nawet w najcięższych chwilach…
Historię Klaudii można śledzić na portalu charytatywnym siepomaga.pl:
https://www.siepomaga.pl/klaudia-sztuczynska

Za nominację dziękujemy Gminie Kikół.
Do dalszego udziału nominowaliśmy:
1. Zespół Szkół w Radomicach.
2. Zespół Szkół w Karnkowie.
3. Szkołę Podstawową w Wichowie.

Pracownicy wykonujący pompki i przysiady. Przygotowania do wykonania zadania. Grupa osób na boisku sportowym. Grupa osób na boisku sportowym. Grupa osób na boisku sportowym. Przygotowania do zadania. Wójt Gminy Lipno wraz z pracownikami.