Przejdź do treści

Gmina Lipno

Świętuj z nami 100 - lecie Niepodległosci Flaga Unii Europejskiej
Tutaj powinien być opis

W tym roku nie musisz składać kolejnego wniosku o „500+”. Ważne informacje dla rodziców.

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Lipnie  przypomina – w tym roku nie trzeba składać kolejnego wniosku o przyznanie świadczenia wychowawczego w ramach programu „Rodzina 500+”.

Na wniosek złożony w ubiegłym roku, czyli w terminie od 1 lipca 2019 roku, świadczenia przyznane zostały do końca maja 2021 roku. Aby uzyskać świadczenie wychowawcze po 31 maja 2021 roku, wnioski będzie można składać przez internet od 1 lutego 2021 roku, a drogą tradycyjną – od 1 kwietnia.

Jednocześnie przypominamy, że od 1 lipca 2020 roku można składać przez internet wniosek o świadczenie  „dobry start”, natomiast drogą tradycyjną tj. bezpośrednio w urzędzie lub za pośrednictwem poczty od 1 sierpnia. Wniosek można składać nie później niż do 30 listopada.

Ze względu na panującą obecnie sytuację związaną z epidemią koronawirusa zachęcamy jednak wszystkich do korzystania głównie z elektronicznej drogi składania wniosków przez Internet. Elektroniczna forma wnioskowania o świadczenie to nie tylko szybkość i wygoda, ale przede wszystkim wyraz troski o nasze wspólne bezpieczeństwo w obliczu pandemii COVID-19.