Świętuj z nami 100 - lecie Niepodległosci Flaga Unii Europejskiej
Tutaj powinien być opis

W Jastrzębiu odbyło się uroczyste ślubowanie uczniów klas pierwszych

11 października w naszej szkole miała miejsce uroczystość ślubowania uczniów klas pierwszych. Ślubowanie to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu każdego ucznia, dlatego uroczystość miała bardzo podniosły, a zarazem radosny charakter. Pierwszaki  ubrani w stroje galowe niecierpliwie oczekiwali na najważniejszy moment uroczystości – pasowanie na ucznia. Pierwszoklasiści przed przystąpieniem do ślubowania musiały przejść  szkolny test, który zdały pomyślnie. Pięknie recytowały, śpiewały, dużo wiedziały o obowiązkach ucznia, o bezpieczeństwie na drodze oraz o swojej szkole. Wyjątkowym momentem uroczystości było odczytanie przez pierwszaków  Listu  Pierwszaków do Rodziców  oraz  odczytanie przez rodziców Listu do Uczniów klasy pierwszej.

Następnie po wprowadzeniu sztandaru szkoły i odśpiewaniu hymnu szkoły odbyła się część oficjalna. Wychowawczyni Joanna Skrzyńska przyjęła od uczniow ślubowanie. Potem  Dyrektor Szkoły p. Irena Retlikowska dokonała pasowania na ucznia. Pani dyrektor nie miała najmniejszych wątpliwości, gdy dotykając ramion dzieci, z dumą przyjmowała je do grona uczniów naszej szkoły, życząc najmłodszym ciekawości świata, satysfakcji ze zdobywania wiedzy oraz dużo radości w każdym dniu nauki.

Zgodnie z tradycją na pamiątkę uroczystości wszyscy pierwszoklasiści otrzymali Dyplom Pasowania, legitymację szkolną oraz upominek od Rady Rodziców.

Atrakcją  był również wspaniały występ starszych koleżanek i kolegów z klasy drugiej, którzy przygotowali specjalnie dla pierwszaków życzenia i upominki.

Uroczystość uświetnili zaproszeni goście: Wójt Gminy Lipno pan Andrzej Szychulski,  kierownik SAPO  pan  Kazimierz Mątowski, dyrektor Biblioteki Gminnej, pani Ewa Rozen, przewodniczący Rady Gminy Lipno, pan Andrzej Chojnicki,  oraz Rodzice pierwszaków,  którzy  skierowali do uczniów kilka ciepłych słów i również wręczyli uczniom upominki.

Ten dzień był bardzo miły i pełen niezapomnianych wrażeń.

Na twarzach naszych małych bohaterów widać było uśmiech i zadowolenie, a na twarzach rodziców dumę ze swoich pociech.

Po uroczystości wszyscy uczniowie z wychowawczynią i rodzicami udali się do swojej sali na słodki poczęstunek.

 Życzymy wszystkim pierwszoklasistom, by każdy dzień w naszej szkole dostarczał im wspaniałych przygód z nauką oraz radosnych chwil w towarzystwie kolegów, koleżanek i pracowników szkoły.